T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KAYSERİ / MELİKGAZİ - Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

ALANA GEÇİŞ FORMLARI

ALANA GEÇİŞ FORMLARI

Tercihler 14-25 Mayıs 2018tarihleri arasında yapılacaktır.

Tercih işlemleri veli tarafından bireysel olarak e-Okul Sistemi üzerinden yapılacaktır. Ancak internetten başvuru yapamayan veliler için ANADOLU TEKNİK PROGRAMI ALAN TERCİH FORMU_ek1.pdf ve/veya ANADOLU MESLEK PROGRAMI ALAN TERCİH FORMU_ek2.pdf formların doldurulup  imzalı olarak okul idaresine verilmesi durumunda veli adına okul idaresince de bireysel başvuru ekranından başvuru yapılabilecektir.

Tercih başvurusu,  ilan edilen meslek alanının tercih kodunun adayın öncelik sırasına göre sisteme girilmesiyle olacaktır.

9 uncu sınıf öğrencileri mutlaka AMP için tercih yapacaktır. Şartları tutan öğrenciler istemeleri halinde ATP için tercih  yapabilirler. AMP ve ATP için tercih yapılırken ayrı ayrı tercih formlarında en fazla 15 er tercih yapılabilecek  olup öğrenciler öğrenim gördükleri okulun dışındaki okul ve alanları da nakil şartlarını taşımak kaydıyla  tercih edebileceklerdir.

 

 Alana geçiş sonuçlarının e-Okul Sisteminde https://e-okul.meb.gov.tr 22 HAZİRAN 2018 İlan edilecektir.

 

 

e-Okul Sistemine meslek alanı tercihleri girilmemiş öğrenciler merkezi yerleştirme ile yerleştirilemeyeceğinden tüm öğrencilerin tercih yapması sağlanacaktır.

 

 

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında uygulanmakta olan meslek alanlarının Okul, Program, Alan ve Dal Tanıtım Bilgileri http://mbs.meb.gov.tr/  ile  http://www.alantercihleri.com    adreslerinde yer almaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

ANADOLU MESLEK PROGRAMI ALAN TERCİH FORMU_ek2.pdf

 ANADOLU TEKNİK PROGRAMI ALAN TERCİH FORMU_ek1.pdf

ALAN TERCİHİ İÇİN VELİ EL BROŞÜRÜ.pdf

 

 

 

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 21.04.2018 - Güncelleme: 21.04.2018 20:25 - Görüntülenme: 96
  Beğen | 0  kişi beğendi